شما اینجا هستید: bornapardazan.irآموزش

در این قسمت مطالب علمی و آموزشی و اخبار منتخب پیرامون موضوعات برق، کامپیوتر و دنیای فناوری با هدف ارتقای دانش عمومی قرار داده میشود.

 

۵ مورد از دلايل اهميت يادگيري برنامه نویسي

 استيو جابز معتقد بود که تمام مردم بايد برنامه‌نويسي ياد بگيرند، چون برنامه‌نويسي به شما ياد مي‌دهد که چگونه فکر کنيد. اهميت برنامه‌نويسي در دنياي امروز که همه چيز وابسته به تکنولوژي و کامپيوتر است، بالا رفته است. در اين مطلب ۵ مورد از دلايل اهميت برنامه‌نويسي قيد شده است. ماشين‌هاي بدون راننده، هوش مصنوعي، اينترنت اشياء از مواردي هستند که به تازگي در دنيايي که ما در آن زندگي مي‌کنيم، وارد شده‌اند. گفتگو‌‌هاي جديدي بين مردم رواج پيدا کرده‌ است که زبان برنامه‌نويسي به زبان مشترک آينده تبديل خواهد شد.

ادامه مطلب...

چگونه رمز واي‌فاي فراموش شده را بازگردانيم؟

گر شما پيش‌تر از طريق لپ‌تاپ به مودم متصل شده باشيد و رمز عبور نيز بر روي آن ذخيره شده باشد (به‌صورت پيش فرض پسورد ذخيره مي‌شود)، مي‌توانيد از طريق لپ‌تاپ به رمز مودم پي ببريد.

اغلب افرادي که مودم بي‌سيم دارند بر روي آن رمز و يا همان پسورد قرار مي‌دهند تا اينترنت آن‌ها توسط افراد ديگر مورد استفاده قرار نگيرد. در اين صورت شما اگر يک بار رمز را از طريق گوشي و يا لپ‌تاپ وارد کنيد، ديگر در آن ذخيره خواهد شد و در مواقع بعدي به صورت خودکار متصل خواهد شد و اگر پسورد را بر روي دستگاه نيز ذخيره نکرده باشيد، مي‌توانيد هر بار رمز را دوباره وارد کنيد. اما گاها مشکل بزرگ‌تري پيش مي‌آيد. شما بر روي مودم واي فاي خود پسورد قرار مي‌دهيد اما ديگر آن رمز عبور را به خاطر نمي‌آوريد تا در دستگاه وارد کنيد. در چنين مواقع بايد چه اقدامي کرد؟ در ادامه چند راه حل براي پيدا کردن و بازيابي رمز عبور ارايه شده است. همراه ما باشيد.

ادامه مطلب...

7 اشتباه رايج درباره گوشي ها که واقعيت ندارند!

حتي به ده سال هم نمي‌رسد که گوشي هاي هوشمند به دنياي ما وارد شده‌اند اما آن‌ها نيز براي خودشان داستان‌هايي دارند و افسانه‌هايي که باورپذيري شان آسان است!

در مقالات قبل به ۷ افسانه راجع به رايانه ها نوشتيم و امروز هم با بررسي گوشي هاي هوشمند با ما همراه باشيد؛ بالاخره هر تکنولوژي قضاياي مربوط به خود را دارد!

ادامه مطلب...

چگونه رمز فراموش شده Wi-Fi را پيدا کنيم؟

اولين بار که اينترنت تان وصل مي‌شود و با کلي ذوق و شوق آن را نصب مي کنيد، تنها چيزي که به آن اهميت نمي‌دهيد يک پسورد خوب و قابل يادآوري براي Wi-Fi است! يا آن‌قدر آسان است که به راحتي هر شخصي مي‌تواند به آن وصل شود يا آن‌قدر سخت است که خودتان هم يادتان نمي ماند!

البته خوبي دستگاه‌ها ديجيتالي اين است که به خوبي تمامي گذرواژه ها را به ياد مي سپارند تا صاحبشان نيازي به يادگيري و يادآوري هر چيزي نداشته باشد. اگر هم خير، يک وسيله جديد تهيه نموديد و پسورد را کلاً به ياد نداريد مي‌توانيد با اين پست در برسام همراه باشيد تا چگونگي بازگرداني آن را فرا بگيريد.

اين روش ها، به شما امکان بازيابي پسورد از هر شبکه اي که قبلاً به آن متصل بوده‌ايد را از طريق لپ تاپ مي دهد. سپس با دريافت پسورد مي‌توانيد از بقيه دستگاه‌ها نيز به آن متصل شويد.

ادامه مطلب...

علت هزينه بالا و اينترنت بي کيفيت چيست؟

هزينه استفاده کاربران از اينترنت بسيار بالا و حتي بالغ بر ۱۰ برابر هزينه واقعي است و علت اين تحميل هزينه بالا و اينترنت بي کيفيت عدم راه اندازي شبکه ملي اطلاعات است.
سرعت و کيفيت نامناسب علي رغم هزينه بالاي استفاده از اينترنت در کشور، به يکي از موضوعات روز تبديل شده است. تا حدي که سال گذشته نيز رئيس جمهور به عناوين مختلف لب به شکوه و شکايت از اينترنت کشور گشود و تصريح کرد: «اگر بخواهيم مقاله‌اي دانلود کنيم، بايد ساعت‌ها بنشينيم و گاهي آدم پاي اينترنت خوابش مي‌برد!»

ادامه مطلب...

هشدارهاي پليس براي جلوگيري از هک شدن

پليس فتاي فرماندهي انتظامي ويژه کيش توصيه هايي را براي کاربران اينترنتي جهت جلوگيري از هک شدن منتشر کرد.

توصيه هاي پليس فتاي کيش در فضاي مجازي در خصوص جلوگيري از هک شدن به شرح ذيل مي باشد:

ادامه مطلب...

آيا استفاده از افزونه‌هاي حذف تبليغات نوعي دزدي محسوب مي‌شود؟

امروزه تبليغات آنلاين به صنعتي بزرگ مبدل شده است. اين صنعت در سال ۲۰۱۴ در سراسر جهان، ۱۴۱.۲ ميليارد دلار درآمد براي صاحبان خود رقم زد. اين آمار، خبري خوشايند براي توليد‌کنندگان محتواهاي اينترنتي است اما مي‌تواند خبري خوشايندتر براي مصرف‌کنندگان و يا بهتر است بگوييم بازديدکنندگان از اين محتواهاي توليدي باشد زيرا هرچه درآمد وب‌سايت‌هاي مورد علاقه اين افراد بيشتر باشد، بالطبع مطالبي بهتر توليد خواهند شد.

ادامه مطلب...

بازگرداندن اطلاعات پاک شده بر روي کارت حافظه

اين گزارش به شما مي گويد چگونه اطلاعات پاک شده را بر روي ابزارهاي الکترونيکي خود به راحتي بازگردانيد.

شايد براي شما هم بسيار پيش‌آمده باشد که عکس‌هاي موجود در مموري کارت گوشي تلفن همراه يا ديگر ابزارهاي الکترونيکي خود را اشتباهاً پاک کرده باشيد و يا به علت نقص فني و ايرادهاي نرم افزاري تصاوير موجود بر روي کارت حافظه شما پاک شده باشد.

بسياري افراد در اين مواقع کار را تمام شده مي‌دانند.اما بايد بدانيد که راه‌هاي زيادي براي بازگرداني تصاوير و فايل‌هاي از دست رفته شما وجود دارد که در ادامه به يکي از آن‌ها خواهيم پرداخت.

ادامه مطلب...

آيا پردازنده‌هاي ۸ هسته‌اي موبايل از پردازنده‌هاي ۴ هسته‌اي قوي‌تر هستند؟

امروزه خريد يک تلفن هوشمند جديد اندرويدي ممکن است کمي سخت باشد، چرا که توليدکنندگان اين گوشي‌ها بسيار زياد شده‌اند و هر کدام به نوعي با به کار بردن امکانات و ويژگي‌هاي گوناگون در محصولات خود، دامنه انتخاب وسيعي را براي مشتريان فراهم کرده‌اند.

شايد شما هم از آن دسته افرادي هستيد که فکر مي‌کنيد خريد يک گوشي که پردازنده‌اي ۸ هسته‌اي دارد، از يک گوشي با پردازنده ۴ هسته‌اي بهتر است زيرا گمان مي‌کنيد که تعداد هسته‌هاي بيشتر، باعث برتري خواهد شد. واقعيت اما اين گونه نيست و اين تفکر نمي‌تواند هميشه درست باشد.

تکنولوژي بسيار پيچيده است. کاري که بازاريابان انجام مي‌دهند اين است که تصميم گيري را براي خريداران آسان نمايند، اما اغلب اين افراد آن‌گونه که بايد صادق نيستند. «بيشتر، بهتر است» عبارتي آشناست که براي بازاريابي بسيار مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اما همان‌طور که مگاپيکسل بيشتر در دوربين‌ها به معناي تصاوير با کيفيت‌تر نيست، تعداد هسته‌هاي بيشتر در پردازنده نيز دليلي بر برتري آن نخواهد بود.

در ادامه با ما همراه باشيد تا اين موضوع را به صورت مفصل مورد بررسي قرار دهيم.

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...

بالا