شما اینجا هستید: bornapardazan.irآموزشآموزشبازگرداندن اطلاعات پاک شده بر روي کارت حافظه

بازگرداندن اطلاعات پاک شده بر روي کارت حافظه

اين گزارش به شما مي گويد چگونه اطلاعات پاک شده را بر روي ابزارهاي الکترونيکي خود به راحتي بازگردانيد.

شايد براي شما هم بسيار پيش‌آمده باشد که عکس‌هاي موجود در مموري کارت گوشي تلفن همراه يا ديگر ابزارهاي الکترونيکي خود را اشتباهاً پاک کرده باشيد و يا به علت نقص فني و ايرادهاي نرم افزاري تصاوير موجود بر روي کارت حافظه شما پاک شده باشد.

بسياري افراد در اين مواقع کار را تمام شده مي‌دانند.اما بايد بدانيد که راه‌هاي زيادي براي بازگرداني تصاوير و فايل‌هاي از دست رفته شما وجود دارد که در ادامه به يکي از آن‌ها خواهيم پرداخت.

 

براي اين کار به يک کارت حافظه خوان (Memory Card Reader)يک کامپيوتر و يک اعصاب فولادي نياز داريد.

قدم اول:

در اولين مرحله به محض اينکه متوجه شديد تصاوير مورد نظر شما پاک شده است، هيچ اقدامي انجام ندهيد يعني ديگر هيچ فايلي را بر روي کارت حافظه خود کپي نکنيد و بلافاصله آن را از گوشي، دوربين يا تبلت خود خارج کنيد.

قدم دوم: 

در مرحله بعد به يک نرم افزار بازيابي اطلاعات احتياج داريد که مي‌توانيد در اين مورد از نرم افزار Recuva براي ويندوز که رايگان نيز است استفاده کنيد.

قدم سوم:

نرم افزار مورد نظر را دانلود کرده و بر روي سيستم خود نصب کنيد (البته اين نکته را نيز در ذهن داشته باشيد که نرم افزارهاي زيادي براي اين کار موجود است و از recuva تنها به دليل سادگي و راحتي کارکرد استفاده مي‌شود)

قدم چهارم:

در هنگام اجرا برنامه از شما مي‌خواهد که نوع فايل مورد نظرتان را براي بازيابي انتخابي کنيدو در اين قسمت مي‌توانيد نوع فايل هاتي از دست رفته را اعم از عکس، فيلم، موسيقي، اسناد متني و… را انتخاب کنيدو که در اين قسمت نوع فايل مورد نظر ما تصاوير است.

در ادامه مسير برنامه از شما مي‌خواهد که مسير فايل هاي از دست رفته خود را تعيين کنيد. در اين هنگام کارت حافظه خود را با يک Memory Card Reader به کامپيوتر متصل کرده و از داخل برنامه درايو مربوط به کارت و محل فايل‌هاي از دست رفته را تعيين کنيد. پوشه تصاوير در گوشي‌هاي همراه و دوربين‌هاي ديجيتال معمولاً با نام DCIM مشخص مي‌شوند در صورتي که پوشه مورد نظر نيز از بين رفته باشد مي توانيد کل کارت حافظه را براي جستجو انتخاب کنيد.

قدم پنجم:

در صفحه آخر بر روي Scan کليک کنيد تا برنامه جستجوي فايل‌هاي از دست رفته را براي شما آغاز کند. در صورتي که عکس‌هاي از دست رفته شما بازيابي شود نام آن‌ها در صفحه جستجو مشخص مي‌شود. سلامت فايل‌هاي پيدا شده نيز با رنگ‌هاي سبز، زرد و قرمز توسط نرم افزار مشخص مي‌شود. در قسمت Advance نيز مي توانيد نوع فايل‌هايي که قصد پيدا کردنشان را داريد با استفاده از پسوندهاي موجود فيلتر کنيد.

قدم ششم:

در مرحله آخر تمام فايل‌هايي را که مي خواهيد بازيابي کنيد انتخاب کرده و گزينه Recover را کليک کنيد. در اين قسمت برنامه از شما يک آدرس جديد مي‌خواهد که بتواند فايل‌هاي بازيابي شده را در آن قرار دهد. بهتر است در اين مرحله محل مورد نظر براي بازيابي فايل‌ها را مجدداً کارت حافظه انتخاب نکرده و يک محل در کامپيوتر خود را براي اين کار تعيين کنيد.

بالا