شما اینجا هستید: bornapardazan.irآموزشآموزش7 اشتباه رايج درباره گوشي ها که واقعيت ندارند!

7 اشتباه رايج درباره گوشي ها که واقعيت ندارند!

حتي به ده سال هم نمي‌رسد که گوشي هاي هوشمند به دنياي ما وارد شده‌اند اما آن‌ها نيز براي خودشان داستان‌هايي دارند و افسانه‌هايي که باورپذيري شان آسان است!

در مقالات قبل به ۷ افسانه راجع به رايانه ها نوشتيم و امروز هم با بررسي گوشي هاي هوشمند با ما همراه باشيد؛ بالاخره هر تکنولوژي قضاياي مربوط به خود را دارد!

  

۱) بستن برنامه‌ها سرعت آيفون را افزايش مي‌دهد

خير، پاک کردن برنامه‌ها از ليست برنامه‌هاي باز بي‌فايده است! اين برنامه‌ها در اصل باز نيستند، تنها چون اخيراً مورد استفاده قرار گرفته‌اند به عنوان يک شماي برنامه نمايش داده مي‌شوند و عملاً با بستن آن‌ها کاري از پيش نمي بريد. اگر رم آيفون شما، کم شده باشد به طور خودکار برنامه‌هايي که از آن‌ها استفاده‌اي نمي‌شود را مي بندد. بستن برنامه‌ها باز شدن مجدد آن‌ها را کمي دير مي کند.

 درست متوجه شديد، اکنون سيستم عامل اپل اجازه کار در بک گراند را به برنامه هايتان مي‌دهد اما آنچه مي‌توانند انجام دهند محدود است و حتي مي‌توانند اگر در ليست برنامه‌هاي اخير يا recent apps نباشند، نيز به کار خود ادامه دهند. اگر مي خواهيد اپ هاي بک گراندتان را کنترل کنيد و ببينيد کدام شان اجازه فعاليت در پشت زمينه را دارند، کافي است به Settings مراجعه کنيد.

 

۲) استفاده از يک Task Killer گوشي تان را سريع‌تر مي‌کند

دقيقاً همان قضيه براي گوشي هاي اندرويدي نيز صدق مي کند. با استفاده از يک مدير برنامه هنگامي که از آن‌ها استفاده‌اي نمي کنيد، برنامه‌ها به طور خودکار بسته مي شوند. اين کار باعث مي شود که فضاي Ram گوشي ازاد شده، و درنتيجه سرعت اسمارت فون بالاتر رود.

در ضمن لازم نيست از تسک منيجر براي بستن برنامه ها به صورت دستي استفاده کنيد چرا که خود سيستم عامل اندرويد برنامه هايي که روي صفحه ي اول گوشي شما حضور دارند را به اصطلاح فريز مي کند و دامنه توانايي هاي آنان را محدود مي کند، پس بستن برنامه ها به صورت دستي لازم نيست.

 

 ۳) قبل از شارژ مجدد، باتري بايد به صورت کامل (%۹۰) خالي شود

ميدانيم شما هم از آن دسته از افراد هستيد که قبل از اينکه آلارم low battery روي صفحه نمايش گوشي حک شود گوشي بيچاره را به شارژر متصل مي کنيد، البته شما کار درستي را انجام مي دهيد اما در گذشته افرادي بودند که تا درصد شارژ گوشي به ۸۰ درصد نميرسيد ترديد داشتند تا گوشي را از شارژر جدا کنند، تکنولوژي باتري که در گذشته به آن Memory Effect مي گفتيم.

 اما حالا به لطف تکنولوژي جديد باتري هاي يون ليتيومي، به شارژ زدن گوشي در مواقعي که شارژ ندارد يا کم دارد و يا اصلا در حالت شارژ ۱۰۰ درصد قرار دارد مشکلي براي باتري به وجود نمي آورد. در کل هرچقدر که دوست داريد گوشيتون رو شارژ کتيد.

 

۴) بايد از شارژر اصل خود گوشي استفاده کنيد

همه ما ميدانيم که گوشي هاي هوشمند از شارژر هاي استاندارد يو اس بي استفاده مي کنند، که در بيشتر اسمارت ها به جزء آيفون يک شکل و ظاهر را دارند. اگر تا به حال از شارژر مثلا سوني براي شارژ گوشي گلکسي نوت خود استفاده کرده باشيد متوجه مي شويد که گوشي کند تر و يا بالعکس سريعتر شارژ مي شود. خب مي توانيم بگوييم که استفاده از شارژر هاي قوي تر مشکلي را براي گوشي هوشمند شما به وجود نمي آورد و اين شايد فقط يک حقه براي فروش بيشتر شارژر فابريک باشد.

 

۵) خريد محافظ صفحه نمايش براي گوشي هوشمند

اين يکي را که ديگر همه تان آشنايي داريد و الان احتمالا اسمارت فوني که با آن در حال مطالعه اين مطلب هستيد از اين محافظ ها دارد. همان طور که مي دانيد محافظ هاي صفحه نمايش از جنس پلاستيک هستند که از ايجاد خراش روي صفحه نمايش اصلي محافظت مي کنند و اينگونه از ايجاد آسيب به پنل گوشي جلوگيري مي کنند. ولي بايد بدانيد اين محافظ ها تا چند سال پيش هم کاملا کاربرد داشتند اما حالا ديگر نه؛ چرا که صفحه نمايش هاي مقاوم ضد ضربه و ضد خش گوريلا گلس و بسياري از تکنولوژي هاي ديگر اين اجازه را به کاربر مي دهد تا از شر هرچه محافظ صفحه نمايش هست خلاص شود. در ضمن در گوريلا گلس ها ميتوانيد با چاقو به وبگردي بپردازيد!

 

 ۶) مگاپيکسل بيشتر دوربين بهتر

مگاپيکسل فقط يک واژه آشنا براي گوشي هاي هوشمند نيست. بلکه در تمام حوزه هاي ديجيتالي که دوربين ها حضور دارند اين واژه به کار مي رود. همه ما شنيده ايم که ميگويند مگاپيکسل بيشتر يعني کيفيت بهتر. مگاپيکسل يعني يک ميليون پيکسل، و عدد پشت اين اسم، نشان مي دهد که شامل چه مقدار پيکسل از تصوير روبرو است. همانطور که ميدانيد آيفون هنوز يک دوربين ۸ مگاپسکسلي و اندرويدي ها ۱۶ مگاپيکسلي دارند اما اين بدين معني نيست که کيفيت تصاوير گرفته شده با گوشي هاي اندرويدي از گوشي ios بهتر است.

 به علاوه قرار دادن پيکسل هاي بيشتر در يک فضاي کوچکتر هميشه ايده خوبي نيست. دوربين هاي ۸ مگاپيکسلي به همان اندازه دوربين هاي ۱۶ مگاپيکسلي مي توانند نور جمع کنند. از همه مهمتر کيفيت کلي سنسور، لنز و نرم افزار ويرايش تصوير عملکرد بسزايي در پردازش تصوير خروجي دارد. پيشنهاد ما به شما اين است که از چرخ زدن بين مگاپيکسل ها خودداري کنيد و بهتر است به بررسي هايي که روي دوربين هاي اسمارت فون ها صورت گرفته توجه کنيد.

 

 ۷) گوشي هاي اندرويدي بيشتر ويروس ميگيرند

اگر بخواهيم به طور فني صحبت کنيم، بايد بگوييم که گوشي هاي هوشمند در اصل ويروس نمي گيرند، بلکه قسمتي از نرم افزار مورد نظر خراب مي شود و مشکل ايجاد مي کند و البته اين مشکل به گوشي هاي ديگر نمي تواند سرايت کند.

 در مورد گوشي هاي اندرويدي ميتوانيم بگوييم که فقط تعداد کمي از آنها آلوده به نرم افزار هاي مخرب مي شوند و اين هم بدان خاطر است که از اپ استور هاي نامعتر به جزء گوگل پلي استفاده مي کنند که اين امر در چين بيشتر حس مي شود و خيلي به ما ربطي ندارد! دليل آلوده شدن بيشتر گوشي هاي اندرويدي نسبت به آيفون هم وجود همين فروشگاه ها مي باشد که نرم افزار هاي غير قانوني منتشر مي کنند. البته بايد گفت، اندرويد ديگر از بعضي از نسخه هاي پيشين خود پشتيباني نمي کند و اين خود يعني وجود حفره هاي امنيتي. ولي در کل بايد بگيم که نگراني خاصي وجود ندارد.

بالا